TRAMBOLİN PARKI İMALATI

Trambolin parkı imalatı esnasında ve sonrasında farklılaşmanın rekabete etkilerini ve trambolin parkı işleticilerinin dikkat etmesi gereken konuları aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz.

TRAMBOLİN PARKI İMALATI

Genişleyen soft play oyun piyasasında trambolin parkları geniş yer kaplamaktadır. Bunun sebebi ise trambolin parklarında çocukların ya da yetişkinlerin kendisini özgür hissetmeleri yatmaktadır. Trambolin parkların üzerinde oynayan bireylere uçuyormuş hissini yaşatmaktadır ve aynı zamanda adrenalin seviyesini yükseltmektedir. Bu olay sonucunda çocuklar heyecanla bir şekilde oyun oynamaya devam etmektedir. Heyecanla birleşene mutluluk hormonu çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı trambolin parklar oyun oynayan çocukları mutlu etmektedir. Oyun oynarken mutlu olan çocuklar trambolin parklarını tekrar tercih etmektedirler. Tercih sayısı her geçen gün arttığından dolayı trambolin parkı imalatı da her geçen gün artış göstermektedir.

Trambolin parkı imalatının tercihinin artması sonucu piyasada rekabette artmıştır. Piyasadaki rekabetten sıyrılmayı başaran firmaların en önemli avantajı ise farklılıktır. Farklılık bir firma için en gerekli unsurlardan birisidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda dünyadaki en başarılı firmaların farklılaşmalarından dolayı başarılı olduklarını ortaya koymaktadır. Bundan dolayı trambolin parkı imalatı yapan işletmeler öncelikli olarak tasarımlarını farklılaştırmalıdırlar. Daha sonraki aşamada ise üretim hattını geliştirip maliyeti en aza indirecek şekilde dizayn etmelidirler. Tasarımda farklılaşıp üstüne bir de üretimdeki maliyetleri ve ölü zaman en aza indiğinde işletme rekabet gücünü arttırmış demektir.

Trambolin parkı imalatı yapan firmaların farklılaşması gerektiğini yukarıdaki paragrafta açıkladık. Fakat bu farklılaşma düşünüldüğü kadar kolay ve hızlı bir şekilde yapılamıyor. Eğer yenilikçi ve gelişmiş çalışan kadronuz yoksa. Eğer işletme olarak farklılaşmak istiyorsanız mutlaka bu farkındalığı çalışanlarınıza da empoze etmelisiniz. Öncelikle çalışanlarınız farklılaşmalıdır. Özellikle yöneticiler farklılaşma konusunda daha bilgili ve yetkin olmalıdırlar.

Trambolin parkı üreticisi tercihi yapacak olan işleticilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan birincisi ürünlerin kaliteli olmasıdır. Üretimde kullanılan ürünler ne kadar kaliteli ise işletici ilerleyen zamanda trambolin parkında o kadar az sıkıntı yaşar. Çünkü deforme süresi ne kadar uzun olursa işleticinin kârı o kadar artar. İkinci unsur ise üretici firmanın satış sonrası hizmet düzeyidir. Satıştan sonra garanti kapsamı, bakım süreleri gibi unsurlar da önemlidir. Üçüncü unsur ise fiyatın uygun olmasıdır. Trambolin parkı işleticileri bu 3 unsura kesinlikle dikkat etmelidirler.

trambolin parkı imalatı
trambolin parkı imalatı

SONUÇ

Sonuç olarak trambolin parkı imalatında farklılaşma son derece önemlidir. Fakat firma içinde tek bir çalışanın farklılaşma için çalışması yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı bütün işletme çalışanları farklılaşma konusunda bilinçli olmalıdırlar. Trambolin parkı işletmecileri ise trambolni parkı üreticisi seçiminde bazı konulara dikkat etmelidirler. Bu konular ürün kalitesi, satış sonrası destek paketi ve fiyat olarak 3 başlıkta toplanmaktadır.

 

Diğer yazılarımızı aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz;

Top havuzu nedir?

Trambolin parkı

Trambolin alanlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir