TOP HAVUZU

Top havuzu alanları hakkında detaylı bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz.

TOP HAVUZU

Günümüzde çocuklarımızın oyuna ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Çünkü çocuklarımız eskisi kadar çok oyun alanı fırsatı bulamamaktadır. Artan trafik, çoğalan binalar ve eskisi kadar yeşil alanın olmaması çocuklarımızın oyun oynayamamasındaki ana etkenlerdendir.  Çocuklarımız için oyun alanları gün geçtikçe azalsa da çocuklarımızın oyun ihtiyacı hiçbir zaman azalmayacak, hatta artacaktır. Çünkü oyuna özlem duyan çocuk daima oyun oynamak isteyecektir. Bundan dolayı çocuklarımıza oyun alanlarını kendimiz yaratmalıyız. Fakat her ailenin kendi çocuğu için park ya da oyun parkı yapması mümkün değil. Bu nedenle çocuklarımız için farklı alternatifler düşünmeliyiz. Bu alternatiflerin başında genellikle top havuzu, soft play, trambolin park gibi oyun alanları gelmektedir.

Top havuzları çocukların daha rahat ve daha eğlenceli vakit geçirmeleri için tasarlanmış oyun alanlarıdır. Top havuzlarının çocuklarda bırakmış olduğu “havada uçuyormuş” hissi tarif edilemez bir histir. Çocuklar bu hissi tadınca oynadıkları alandan daha çok haz almaktadırlar. Bu durum ise çocukların mutlu ve huzurlu bir oyun deneyimlemelerini sağlamaktadır. Eğer bu top havuzları soft play alanlarla ve trambolin parklarla birleşirse çocuklara unutulamayacak bir oyun deneyimi sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda aileler çocuklarının mutlu olduklarını görüp, onların eğlendiklerini hissettiği zaman inanılmaz bir mutluluk hissi yaşayacaklardır.

Fakat top havuzu gibi oyun alanları hakkında toplumda bazı ön yargılar vardır.

Bu ön yargılar nelerdir?

Bu oyun alanları yapay oyun alanları olduğundan dolayı bazı aileler tarafından zararlı olduğu düşünülmektedir. Bazı durumlarda bu düşünceleri de doğrudur. Çünkü günümüzde her ürünün kaliteli ve kalitesiz olmak üzere en az iki çeşidi bulunmaktadır. Özellikle emek miktarının çok olduğu ülkelerde kalitesiz üretim oldukça fazladır. Bu sebepten ötürü oyun alanı ürettirmek isterken ve aynı zamanda çocuklar için oyun alanı seçerken detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Eğer araştırma süreci iyi yürütülemezse kalitesiz ürünlerle karşılaşmak, hatta kaliteden yoksun bir oyun parkı ile karşılaşmak mümkündür. Bu yüzden bu hususlara sadece oyun parkı işleticileri değil o oyun parkına çocuklarını yollayacak olan anne, babaların da dikkat etmesi gerekmektedir.

Bu makalemizde dikkat edilmesi gereken hususları incelemediğimizden dolayı detaylı anlatım yapılmayacaktır. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli konu olarak şunu söylemekte fayda var; üretici kalite kontrol belgelerine sahip olmalıdır. Özellikle Avrupa Birliğinin belirlediği standartlarda üretim yapıyor olup olmadığına bakılmalıdır.

top havuzu
top havuzu

Eğer top havuzu, soft play ve trambolin parkların tercih edilmesi aşamasında dikkat edilmesi gereken hususları merak ediyorsanız lütfen sitemizdeki diğer makalelerimize bakınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir