TRAMBOLİN PARKI

Trambolin parkı imalatından dikkat edilmesi gereken unsurları aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz.

Trambolin parkı

Günümüzde çocukların en çok sevdiği ve istediği oyun alanları şüphesiz ki trampolin parklarıdır. Çocuklara sağladığı uçma hissi ve çocukların yükseğe çıkma isteği bu alanların tercih seviyesini arttırmaktadır. Yüksek güvenlik önlemi ve kaliteli ürünlerden oluşmasından dolayı ebeveyinlerin de içi rahat bir şekilde çocuklarını bu alanlara götürebiliyorlar. Her anne, babanın dikkat ettiği ilk unsur güven ve sağlıktır. Trambolin parklar bu iki kıriteri de en üst düzeyde sağlamaktadır. Ayrıca çocukların fiziksek gelişimine de faydası olduğu kanıtlanan trambolin parklar gün geçtikçe daha çok alanda kurulmaya başlanıyor. Bu alanların hızla artması bazı sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.

Günümüzde üretilen ürünlerin birçoğunun üretimi gittikçe kolaylaşmaktadır. Bu kolaylık insan hayatının çoğunu olumlu yönde etkilese de bazı durumlarda olumsuz da etkiliyor. Örneğin plastik üretimi her geçen gün artıyor. Fakat bu artışın içinde sağlıksız plastik üretimi önemli yer kaplamaktadır. Ve bu sağlıksız plastikler bireylerin direkt temas edebileceği alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bundan dolayı trambolin parkı tercihi yapılırken üretici firmanın hammadde tercihi aşırı önem taşımaktadır.

Soft play alanlarda tercih edilen diğer ana maddelerden birisi de demir profillerdir. Dışarıdan bakıldığında üzeri yumuşak süngerlerle kaplı olarak görülen bu ürünlerin de kaliteli ve güvenilir olması çok önemlidir. Yine aynı plastik kalitesi gibi demir kalitesine de bakılmalıdır. Kaliteli ürün temin eden trambolin parkı üreticileri ile çalışılmalıdır. Çünkü kalitesiz ya da içeriği tam olarak bilinemeyen demir ürünleri hem sağlık açısından hem de sağlamlık açısından güvenli değildir.

Trambolin parkı imalatı yapan firmadan mutlaka bütün izin ve onay belgelerini istemelisiniz. Çünkü genellikle çocukların oynayacağı bir alanın üretiminin öncelikle güvenli ve sağlıklı olması gerekmektedir. Ülklerin ve ülkerin oluşturduğu birçok birliğin bu ürünler hakkında istediği belgeler bulunmaktadır. Özellikle EN 1176 Normlarına uygun üretim yapan firmaları tercih etmenizi öneririz. Çünkü EN 1176 Normaları Avrupa’da Oyun Parkları Ekipmanları için istenen önemli bir kalite belgesidir.

trambolin parkı
trambolin parkı

 

Sonuç Olarak

Trambolin parkı tercihi yapılırken birçok unsur bir arada değerlendirilmelidir. Ve  en iyi hizmeti veren ve en kaliteli ürün üreten firmanın tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle EN 1176 Normlarına uygun ürünlerin tercih ediliyor olması kurulacak olan platformun kaliteli ve Avrupa standartlarında olduğunu göstermektedir. Eğer sağlıklı bir alan kurulmak isteniyorsa makalede anlatılan unsurlara dikkat edilmelidir.

Trambolin alanlar hakkında daha fazla bilgi için, tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir