SOFT PLAY ALANLAR İÇİN EN UYGUN PLASTİK

SOFT PLAY ALANLAR İÇİN EN UYGUN PLASTİK

Soft play alanlar için en uygun plastik seçimini aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz:

Globalleşen dünyada gün geçtikçe uluslararası ticaret artmaktadır. Bu artışa paralel olarak sahte, kalitesiz ve insan sağlığına zararlı ürünler de artmıştır. Bundan dolayı tüketiciler alışveriş yaparken daha dikkatli ve bilinçli olmalıdırlar. Son yıllarda plastiğin zararları hakkında birçok haber çıkmaktadır. Aslında işin içine girildiğinde plastik maddelerin o kadarda sakıncalı olmadığını görüyoruz.

Plastik maddelerin sakıncalı olduğu kanısının temel sebebi, bir zamanlar Çin’den dünyaya yayılan ve çok ucuz olup bir o kadar da kalitesiz olan, içinde birçok kimyasalın bulunduğu sözüm ona plastik oyuncaklardan kaynaklanmaktadır. Oysaki günümüzde üretilen kaliteli ve dayanıklı kanserojen etkiye sahip olmayan birçok plastik çeşidi bulunmaktadır. Hatta plastik kalitesi o kadar gelişti ki artık kalp kapakçıkları dahi plastikten yapılır hale gelmiş durumda. Bundan dolayı çocuklarımızı ya da kendimizi iyi kötü tüm plastik maddelerden korumak yerine, sadece kötü diye tabir edebileceğimiz kalitesiz, ucuz ve sağlıksız plastik maddelerden korumalıyız. Bunu yaparken de birçok unsura dikkat edilmelidir.

Plastik seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar:

Plastik seçiminde ya da plastikten üretilmiş bir ürün seçiminde dikkat etmemiz gereken unsurlar vardır. Bu unsulara dikkat ettiğimiz sürece kaliteli, sağlıklı ve sağlam ürünler alabilir ve sağlığımızla birlikte sevdiklerimizi de koruyabiliriz. Plastik ürün seçiminde yapılması gereken en temel eylem bilindik ve herkes tarafından güvenilirliği onaylanmış üretici ya da satıcılardan ürünleri almaktır. Eğer ürünler hakkında hiçbir bilgi yok ise yapılması gereken ikinci eylem ise ürünlerin kalite sertifikalarına bakılmasıdır. Üçüncü eylem ise üretim yerinin bilinmesi fikir sahibi olmamıza çok katkı sağlayacaktır. Örneğin Avrupa standartlarında üretilen bir plastik ile Uzakdoğu pazarında üretilen ürünün kalitesi daima aynı olmamaktadır. Bundan dolayı üretim yeri önem arz etmektedir. Genel olarak tercih yapılırken açıklamış olduğumuz bu üç unsur göz önünde bulundurulduğu takdirde kaliteli, sağlıklı ve sağlam plastik ürünler almış olursunuz.

Peki Soft Play Alanlarda kullanılması gereken plastikler:

Soft play alanlara olan talep her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı soft play alan talebi artmakta. Artan taleple birlikte üretici kısmında da artış olduğundan dolayı ortaya kalitesiz, güvensiz ve sağlığa zararlı birçok soft play alan çıkmaktadır. Durum böyle olunca yapılacak olan soft play alanlarda hammadde seçimi daha çok önem arz etmeye başlamıştır. Bu alanlarda kullanılan en önemli ham maddelerden birisi de plastik olduğundan dolayı kaliteli plastik arayışı artmıştır. Yumuşak oyun alanlarında tercih edilecek ürünlerin mutlaka sağlığa zararsız ürün olduğunun belgelenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu ürünün onaylanmış kuruluşlar tarafından sağlamlık testlerinin yapılıp onların da belgelenmesi gerekmektedir. Tabii ki söz konusu yumuşak oyun alanı olunca iş plastik seçimi ile bitmiyor. Seçilen plastiğin en uygun şekilde montajının yapılması için soft play alan çizilirken, çocukların zarar görmeyeceği şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Anlattığımız aşamaları tek tek özenle yerine getiren en iyi firma şüphesiz Tunapel Kids’dir. Bu güvenceyi ise müşterilerin istediği zaman kendilerini denetime gelebileceklerini açık bir dille belirtmelerinden anlamaktayız. Antalya’da bulunan fabrikalarını ziyaret etmek istediğiniz takdirde sizin adınıza bütün organizasyonları yaparak sizi en iyi şekilde ağırlamak için üst düzey bir çaba göstermektedirler. Eğer soft play alan işletme düşünceniz var ise mutlaka Tunapel Kids ile iletişime geçmelisiniz.

soft play
soft play

 

Diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir